Ndotja e tokes

Diskutime, komente dhe pyetje rreth ndotjeve të ndryshme si ndotja akustike, ndotja e tokës, ndotja radioaktive etj.

Ndotja e tokes

Postonga Edvin » 01 Korrik 2010, 16:52

Pukë, protestë para fabrikës së pasurimit të bakrit
Pukë, protestë para fabrikës së pasurimit të bakritPUKË- Banorët e Pukës kanë protestuar mesditën e sotme pranë fabrikës së pasurimit të bakrit. Protesta e tyre bëhet për shkak të ndotjes së fabrikës.
Banorët nuk kanë lejuar kalimin e mjeteve të kompanisë, duke i bllokuar ato.

Mësohet se protesta e tyre ka qënë e qetë, ndërsa deklarojnë se duhet të merren masa pasi, ndotja nga fabrika “dëmton shëndetin e fëmijëve të tyre”.

Një tjetër kërkesë e këtyre banorëve, që jetojnë në lagjen afër fabrikës, është kërkesa për hapjen e vendeve të reja të punës.

Edhe policia e pranishme në vendngjarje ka deklaruar se protesta e banorëve ka qënë e qetë.
(m.a/BalkanWeb)
Avatari i antarit
Edvin
Site Admin
 
Postime: 640
Antarësuar: 22 Shtator 2009, 15:34
Vendodhja: Tiranë, Shqipëri

Kthehu tek Ndotje të tjera

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor