Foto te mjedisit te plagosur shqiptar...

Foto rreth mjedisit

Foto te mjedisit te plagosur shqiptar...

Postonga Edvin » 08 Nëntor 2009, 00:44

Disa foto qe pasqyrojne demin qe njeriu po i shkakton mjedisit ne Shqiperi...
1. Gozhdat dhe kapeset e hekurit qe kane infektuar cdo peme ne Tirane.
2. Banore te Tiranes qe nuk e dine se si jetohet ne komunitet, hedhin mbeturinat ku t'u teket.
Shtojca
IMG_2115.jpg
IMG_2115.jpg (134.45 KiB) Parë 6854 herë
IMG_1971.jpg
IMG_1971.jpg (140.92 KiB) Parë 6854 herë
Avatari i antarit
Edvin
Site Admin
 
Postime: 640
Antarësuar: 22 Shtator 2009, 15:34
Vendodhja: Tiranë, Shqipëri

Re: Foto te mjedisit te plagosur shqiptar...

Postonga Edvin » 08 Nëntor 2009, 11:04

Disa foto te tjera--nga ndotja e mjedisit me mbeturina te aktiviteteve njerezore, te efektet e ndryshimeve klimatike dhe keqtrajtimi i kafsheve te egra.
Shtojca
IMG_8386.jpg
Gjendja e Kopshtit Botanik,i vetmi kopsht botanik ne vend. Rrethimi i tij eshte ne shume vende i hapur dhe banoret perreth e perdorin kopshtin edhe si kosh mbeturinash...
IMG_8386.jpg (153.47 KiB) Parë 6852 herë
IMG_8328.jpg
Rruget e Shqiperise jane kthyer ne fusha plehrash ku kushdo hedh cdo gje qe nuk i nevojitet...
IMG_8328.jpg (142.39 KiB) Parë 6852 herë
28032009(009).jpg
Ari qe mbahet i burgosur ne nje lokal qe mban vete emrin Sofra e Ariut...
28032009(009).jpg (122.82 KiB) Parë 6852 herë
P8232048.jpg
Ndryshimet klimatike dhe ndertimi i digave te shumta ne lumenjte e vendit tone kane sjelle nje perparim te shpejte te detit drejt tokes
P8232048.jpg (158.57 KiB) Parë 6852 herë
Avatari i antarit
Edvin
Site Admin
 
Postime: 640
Antarësuar: 22 Shtator 2009, 15:34
Vendodhja: Tiranë, Shqipëri

Re: Foto te mjedisit te plagosur shqiptar...

Postonga mirjeta » 02 Dhjetor 2009, 19:47

E tmerrshme, qe ne kalojme çdo dite perpara ketyre vendeve, jo vetem ne por edhe pedagoget, prinderit, autoritetet tona qeveritare, pavaresisht se ata kane shume mundesi qe te jete te paret qe hedhin qeskat e mbeturinave jashte makinave te tyre luksoze. Njerez sensiblizohuni. Mbeturinat qe ne hedhim pa teklif, ta kthehen shume shpejt si trupa te armatosura kunder nesh !
mirjeta
 
Postime: 6
Antarësuar: 27 Nëntor 2009, 11:32

Re: Foto te mjedisit te plagosur shqiptar...

Postonga Edvin » 02 Dhjetor 2009, 20:32

Lumenj, plazhe, rruge e male te ndotura nga "edukata" shqiptare qe nuk e do vendin e vet.
Shtojca
qeni.jpg
Rruga Medar Shtylla, ku edukata e banoreve te pasur te kesaj rruge tregohet ne maksimum! Fotoja eshte marre para portes se University of New York in Tirana.
qeni.jpg (114.47 KiB) Parë 6807 herë
shengjin.jpg
Plazhi i Shengjinit ku banoret mendojne se mbeturinat do te terheqin turiste...
shengjin.jpg (152.94 KiB) Parë 6807 herë
lumi tirana.jpg
Lumi i Tiranes, i kthyer ne grope plehrash per banoret qe jetojne afer tij.
lumi tirana.jpg (168.42 KiB) Parë 6807 herë
dajti.jpg
Parku kombetar i Dajtit, tashme i kthyer ne nje park kombetar mbeturinash
dajti.jpg (164.16 KiB) Parë 6807 herë
Avatari i antarit
Edvin
Site Admin
 
Postime: 640
Antarësuar: 22 Shtator 2009, 15:34
Vendodhja: Tiranë, Shqipëri

Re: Foto te mjedisit te plagosur shqiptar...

Postonga denis » 10 Dhjetor 2009, 23:40

kto foto tregojne dembelizmin dhe moskokecarjen e popullit. ka dhe nga ato njerez qe gjejne kenaqesi ne shkaterrimin e mjedisit, te tjere e kane per turp ti hedhin mbeturinat neper kosha.
denis
 
Postime: 2
Antarësuar: 29 Nëntor 2009, 18:29

Re: Foto te mjedisit te plagosur shqiptar...

Postonga Esi » 22 Janar 2010, 17:01

Edvin shkroi:Disa foto qe pasqyrojne demin qe njeriu po i shkakton mjedisit ne Shqiperi...
1. Gozhdat dhe kapeset e hekurit qe kane infektuar cdo peme ne Tirane.
2. Banore te Tiranes qe nuk e dine se si jetohet ne komunitet, hedhin mbeturinat ku t'u teket.

po qe te marre vesh njerezimi se sa e demshme eshte per pemet qe te ngulesh gozhde ne te, duhet qe cdo njeriu t'ia ngulesh njehere ne balle e ta kuptoj dhimbjen mire.... :twisted:
Esi
 
Postime: 2
Antarësuar: 27 Tetor 2009, 22:51


Kthehu tek Foto

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor

cron