Paketa e Gjelber e REC

Informacione rreth eko-aktivizmit, vullnetarizmit dhe fushatave, si dhe puna e organizatave mjedisore në Shqipëri.

Paketa e Gjelber e REC

Postonga DNP » 03 Mars 2010, 03:21

Paketa e Gjelbër është një paketë materialesh të shumëllojshme për edukimin mjedisor, e konceptuar kryesisht për mësuesit dhe nxënësit e shkollave 9-vjeçare në Shqipëri:

http://albania.rec.org/Projects/Edukimi%20mjedisor/GreenPack.html
Avatari i antarit
DNP
 
Postime: 264
Antarësuar: 28 Shkurt 2010, 05:14

Kthehu tek Eko-aktivizmi, vullnetarizmi dhe fushatat, organizatat mjedisore në Shqipëri

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor

cron